Ana Sayfa Genel Asansör Güvenliği ve Yönetimi Nasıl Sağlanır?

Asansör Güvenliği ve Yönetimi Nasıl Sağlanır?

88
0

25 yıldır kol önderi olarak hizmet veren Sensormatic, entegrasyon yeteneği ile güvenlik ve operasyonel verimliliğe direkt tesir eden teknolojik tahliller sunmaya devam ediyor.

Asansör ile entegre edilen geçiş denetim sistemi, kullanıcıların salahiyet seviyelerine nazaran asansör kontrolü sağlıyor. Çok katlı plazalar, oteller ve iş mahalleri tarafından tercih edilen bu sistem sayesinde kullanıcı seçtiği kata lakin salahiyet tanımlandı ise ulaşım sağlayabiliyor. Böylelikle yetkisiz kimselerin katlar arasında geçişi engellenmiş oluyor.

Bina idaresinde kolaylık

Asansör ve geçiş denetim sistem entegrasyonu ile ziyaretçi yahut işçi, giriş kartını okuttuktan sonra gideceği katı numaratörden seçiyor. Bu sayede ziyaretçilerin ve çalışanların katlar arası geçişlerinin yönetilmesi ve raporlanması çok daha kolay hale geliyor.

Asansörler verimli kullanılabiliyor, devranında işe başlamak mümkün oluyor

Geçiş denetim sistemiyle, mesai giriş-çıkış saatlerinde kartını okutarak binaya giriş yapan kişi sistemin otomatik olarak asansör yönlendirmesi yapması sayesinde çalıştığı kata yönlendirilmiş oluyor. Sistemin birebir katlarda çalışan işçileri tıpkı asansör içerisinde toplaması, asansör bekleme ve katlara ulaşım vadesini kısaltıyor. Şahısların yalnızca yetkilendirildikleri katlara ulaşmasını sağlayan geçiş denetim sistemi, güvenlik seviyesini artırdığı üzere asansörlerin verimli biçimde kullanılma imkanı sunuyor.

Olursuz ziyaretçiler engelleniyor

Tasarrufu kolay olan bu sistem işçinin yahut bir ziyaretçinin müsaadesiz sair kata giriş çıkışını engelleyerek hem güvenlik açısından hem de vakit tasarrufu açısından yarar sağlıyor. En âlâ asansör markaları ile yazılımsal entegrasyon kabiliyetine de sahip bu tahlil, kıymetli otel ve plaza girişimlerinde kullanılıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Bir Cevap Yazın