Ana Sayfa Spor Ersun Yanal, transferlerin kampa yetişmesini istiyor!

Ersun Yanal, transferlerin kampa yetişmesini istiyor!

43
0
Fenerbahçe’de teknik yönetici Yanal’ın gözü kuşağı, idareden gelecek aktarım müjdelerinde. Çalıştırdığı kadrolarda seri öncesi kamplarına büyük ehemmiyet veren ve tüm dönemin yüklemesini burada yapan Yanal, Topuk Yaylası’nda tam Takım çalışmak istiyor.

Sözcü Gazetesi’nden Sercan Hamzaoğlu’nun haberine nazaran; Idareye verdiği listedeki futbolcuların gruba katılmasını bekleyen Yanal’ın, “Benim için kampta tam takım çalışmak çok değerli. Tüm serinin temellerini Topuk Yaylası’nda atacağız. Fenerbahçe için şampiyonluk ateşini Topuk Yaylası’nda yakacağız. Bunun için kesinlikle istediğimiz kilit oyuncuların bu kampta olması lazım.” dediği öğrenildi.

Ersun Yanal, bu istediğini lisana getirirken, 2013-2014 döneminde Nisan ayında gelen şampiyonluğu referans gösterdi. Yanal, idareye o seri Kadlec, Bruno Alves, Alper Potuk ve Holmen’in kampa yetiştiğini ve Emenike’nin de dönem başlamadan kadroya dahil olduğunu hatırlattı.

Kolarov, Muriqi ve stoper talebi

Ersun Yanal, gündemdeki Kolarov ile Muriqi’in 1 hafta içinde Topuk Yaylası kampına katılmasını bekliyor. Bu iki oyuncuya büyük değer veren Yanal, aktarımların bu hafta bitirilmesi için idareden ricada bulundu. Stoper aktarımına de öncelik verilmesini isteyen Yanal, kamp bitmeden savunmanın göbeğini oluşturmayı hedefliyor.

Avusturya prova, Audi Cup tam takım

Yanal, Topuk Yaylası kampından sonra Avusturya’daki iki hazırlık maçında gruba son rötuşları yapmak istiyor. Ersun Yanal’ın asıl amacı ise Audi Cup’a damga vurmak. 30-31 Temmuz’da Münih’te düzenlenecek turnuvaya Yanal, tam takım çıkmak istediğini vurguluyor. Tecrübeli teknik adam, burada Bayern Münih daha sonra da Real Madrid ya da Tottenham önünde oynanacak uygun futbolun yeni seri öncesi büyük moral vereceğini düşünüyor.

Bir Cevap Yazın