Ana Sayfa Sinema Fragman öncesi Dune filminden yeni görüntüler geldi

Fragman öncesi Dune filminden yeni görüntüler geldi

160
0

Frank Herbert’in aynı isimli kitabından uyarlanan ve prodüksiyon aşamasında sona doğru gelinen Dune filminin yeni görüntüleri de yayınlandı. Dün akşam saatlerinde başrol oyuncularından biri olan Timothée Chalamet’in canlandırdığı Paul Atreides karakterine ait bir görsel yayınlanmıştı. Bugün yayınlanan görsellere baktığımızda ise zengin oyuncu kadrosunun filmde nasıl bir görünüme sahip oldukları ortaya çıkmış.

Fragman öncesi Dune filminden yeni görüntüler geldi

Ünlü yönetmen David Lych’in 1984 yılında Beyazperde’ye de uyarladığı boy gösteren Dune, özellikle hikaye ve atmosferi ile ilgi çeken bir konuya sahip. Dune filminin bu yeni uyarlaması ise zengin oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine toplamıştı. Filmin görüntü ve kamera açılarında yıldızı parlayan isimlerden biri olan Denis Villeneuve tarafından yönetiliyor olması ise beklentileri de bir tık yukarı taşıyor. Villeneuve daha önce Arrival filminde görüntü yönetmenliği yapmış ve büyük övgüler toplamıştı. Blade Runner 2049 ise senaryo olarak eleştirilse de görüntü tarafında beğeni toplayan bir başka film olmuştu.

Sicario ve Arrival dışında Blade Runner 2049 filminin de yönetmenliğini yapan Denis Villeneuve tarafından yönetilecek olan yeni Dune filminin kadrosunda oldukça önemli isimler yer alıyor. Jason Momoa, Javier Bardem, Oscar Isaac, Timothée Chalamet,  Josh Brolin, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Zendaya ve Rebecca Ferguson gibi oyuncuların yer aldığı filmin Koronavirüs Salgınından etkilenip etkilenmeyeceği ise henüz belli değil. Henüz teaser ya da fragmanı yayınlanmayan Dune filmi, 18 Aralık 2020 tarihinde vizyona girecek.

Bir Cevap Yazın