Ana Sayfa Moda MARC JACOBS 19 YAŞINDA RUS SANATÇI İLE İŞBİRLİĞİ YAPTI

MARC JACOBS 19 YAŞINDA RUS SANATÇI İLE İŞBİRLİĞİ YAPTI

72
0

MARC JACOBS 19 YAŞINDA RUS SANATÇI İLE İŞBİRLİĞİ YAPTI

Birkaç gün önce Marc Jacobs’un Instagram hesabında üç ilginç fotoğraf paylaşıldı. Jacobs’un yeni çanta koleksiyonunun modelliğini yapan 19 yaşındaki Rus sanatçı Maya Golyshkina, oldukça yaratıcı bir kampanyada yer aldı. Haziran ayında Marc Jacobs ve ekibinin Instagram’da gezerken keşfettiği Golyshkina, çılgın kıyafet tasarımları ile öne çıkıyor. 

View this post on Instagram

Maya wears THE Snapshot. June 29, 2020 in Moscow, Russia

A post shared by Marc Jacobs (@marcjacobs) on Aug 3, 2020 at 6:37pm PDT

Kariyerine fotoğrafçı olarak başlayan Maya Golyshkina, daha sonra heykel çalışmalarına ve sürreal tasarımlara yöneldi. CD’lerden, renkli kalemlerden veya peçetelerden saç aksesuarları ve elbiseler tasarlayan Golyshkina, Marc Jacobs’un ilgisini çekmeyi başardı. Golyshkina’ya email üzerinden ulaşan Marc Jacobs ekibi, ona yeni ve karantina-dostu kampanyalarında yer almasını teklif ettiler. Bir Zoom konferansı üzerinden yeni kampanya hakkında fikirler üreten Golyshkina, idolü olarak gördüğü Marc Jacobs ile çalıştığı için çok mutlu olduğunu söylüyor. 

View this post on Instagram

Maya wears THE Mini Pillow Bag. June 29, 2020 in Moscow, Russia

A post shared by Marc Jacobs (@marcjacobs) on Aug 3, 2020 at 2:52pm PDT

View this post on Instagram

Maya Golyshkina is a Moscow-based artist. Made using common household objects, her one-of-a-kind creations find beauty in the mundane. Maya wears THE Small Traveler Tote. June 29, 2020 in Moscow, Russia

A post shared by Marc Jacobs (@marcjacobs) on Aug 3, 2020 at 12:19pm PDT

Moda sektörünü yakından takip etmediğini ama her zaman Marc Jacobs’un kendisine ilham kaynağı olduğunu söyleyen Golyshkina, aldığı email ile şok olduğunu belirtti. Marc Jacobs’un yeni çanta modellerini kendi tasarımları ile yorumlayan Golyshkina, Moskova’daki evinden sosyal mesafeli bir çekim gerçekleştirdi. “Sıradan ev eşyaları kullanılarak yaptığı eşsiz kreasyonlar ile sıradanlıktan güzellikler yaratıyor,” diyen Marc Jacobs, Maya’nın kampanya için yarattığı tasarımları paylaştı. İlk fotoğrafta mısır atıştırmalıklarından bir şapka ve bluz yapan Golyshkina, ikinci fotoğrafta iskambil kağıtlarından bir bluz ve son fotoğrafta ise renkli tuvalet kağıtlarından bir elbise tasarladı. 

Bir Cevap Yazın