Ana Sayfa Sağlık SİZ UYURKEN ÇALIŞAN 10 GECE KREMİ

SİZ UYURKEN ÇALIŞAN 10 GECE KREMİ

79
0

SİZ UYURKEN ÇALIŞAN 10 GECE KREMİ

Maskeler, temizleyiciler ve serumların yanı sıra gerçekten hem gündüz hem de gece kremine ihtiyacınız var mı? Cevabımız, kesinlikle evet! Karanlıkta daha farklı davranan cilt hücrelerinin farklı bir bakım rutinine ihtiyacı oluyor. Tıpkı vücudumuz gibi farklı bir sirkadiyen ritme sahip olan cildimizin, 24-saatlik bir döngüsü var. Gündüz saatlerine kıyasla geceleri cildiniz daha hızlı bir hücre yenilenmesine sahip. Gün ışığında daha çok zararlı UV ışınına maruz kalan cilt hücreleri, kendini yenilemek için daha yavaş bir süreç izlemek durumunda kalıyor. İşte tam da bu yüzden, zengin formüllü gece kremleri, hızlı olan hücre yenilenmesine daha da hız katarak yenilenmiş ve gençlenmiş bir cilt görünümüne kavuşmanızı destekliyor. 

Hücre yenilenmesi daha hızlı olsa da araştırmalara göre geceleri ciltteki nem kaybı %30 oranla daha fazla oluyor. Gündüzleri daha hafif formüllü kremler ve bakım ürünleri tercih ederken, geceleri daha yoğun ve derinlemesine nemlendiren ürünlere yönelmeniz tavsiye ediliyor. Böylece sabah uyandığınızda daha sıkı ve taze bir cilt ile uyanabilirsiniz!

Güzellik sektöründeki tüm ürünlerde olduğu gibi yeni teknolojiler ile geliştirilen gece kremleri, farklı cilt şikayetlerine yönelik içerikleri ile dikkat çekiyor. Gençleştirici bir etki arıyorsanız seramid veya retinol içerikli ürünler ile doğal kolajen üretimini destekleyebilir veya cildinizi beslemek için antioksidan içerikli kremlere yönelebilirsiniz. Gliserin, avokado veya farklı meyveler ile zenginleştirilen kremler ise gece boyunca nem oranlarını yükselterek cilt bariyerlerini kuvvetlendirmeye yarıyor. Saat 12’yi gösterdiğinde bal kabağına dönüşmemek ve sabah yeniden ‘Cinderella’ olarak uyanmak için bu gece kremlerini bakım rutininize ekleyebilirsiniz!

Cildinizin döngüsüne uyum sağlamak için fotogaleride sizin için seçtiğimiz 10 gece kremini inceleyebilirsiniz…

1

Renergie Multi-Lift Gece Kremi, 850 TL LANCOME lancome.com.tr

Cildinizi nemlendirirken daha sıkı bir görünüm kazandıran bu krem, kırışıklık görünümünü azaltıyor. Akşamları yüz ve boyun bölgesine uyguladığınız bu ürün, gençleştirici etkisi ile daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. 

Getty Images

2

Youth Liberator Gece Kremi, 730 TL YVES SAINT LAURENT sephora.com.tr

İlk kullanımdan sonra cilt yüzeyini pürüzsüzleştiren ve canlandıran bu krem, düzenli kullanımın ardından sadece yedi gün içinde yorgunluk belirtilerini azaltıyor. Gençleştirici etkisi ile ciltteki kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azaltan bu krem daha sağlıklı bir cilde kavuşturuyor. 

Getty Images

3

Yoğun Canlandırıcı Gece Kremi, 279.90 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Uyurken cildinizi nemlendiren, canlandıran ve besleyen bu gece kremi, daha canlı ve dinlenmiş görünen bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Aynı zamanda yaşlanma belirtilerini azaltmaya yönelik tasarlanan bu kremi her gece düzenli olarak kullanabilirsiniz. 

Getty Images

4

Tri-Enzyme Resurfacing Gece Kremi, 1,150 TL ELEMIS brandroom.com.tr

Hücre yenilenme sürecini destekleyen bu krem aynı zamanda gece boyunca daha pürüzsüz bir cilt yaratılmasını destekliyor. 

Getty Images

5

Gençleştirici ve Yenileyici Gece Kremi, 199.72 TL YVES ROCHER yvesrocher.com.tr

İlk kullanımdan itibaren cilt parlaklılığını ve canlılığını artıran bu krem, aynı zamanda ince çizgilerin görünümünü azaltıyor. Günden güne daha pürüzsüz bir görünüm sağlayan bu gece kremi bitki tomurcuğu ile zenginleştirilen bir formüle sahip. 

Getty Images

6

Ceramide SPF 30 Nemlendirici ve Yenileyici Gece Kremi, 780 TL ELIZABETH ARDEN beymen.com

Yaşlanmadan kaynaklanan lekelerin görünümünü azaltan bu gece kremi aynı zamanda kuru ciltleri anında rahatlatan bir formüle sahip. Seramid içeriği ile dikkat çeken bu krem, siz uyurken gece botunca çalışarak sabaha daha sıkı ve vanlı bir ciltle uyanmanızı sağlıyor. 

Getty Images

7

Resilience Multi-Effect Sıkılaştırma Etkili Gece Kremi, 795 TL ESTEE LAUDER esteelauder.com.tr

Cildin büyün gece yoğun bir şekilde beslenmesini, taze ve sağlıklı görünmesini sağlayan bu krem güçlü Tri-Peptid teknolojisini içeriyor. Doğal kolajen oluşumunu destekleyen bu krem ile sabah daha aydınlık ve sağlıklı görünen bir ciltle uyanabilirsiniz!

Getty Images

8

Supremya Baume Gece Kremi, 5,585 TL SISLEY sevil.com.tr

Cildin genetik yaşlanma sürecini geciktirmek için tasarlanan bu krem, üstün anti-aging formülü ile cildin hasarlarını onarıyor. Derinlemesine yenileyici ve gençleştirici bir etkiye sahip olan bu krem, strese karşı mücadele ederek daha esnek ve genç bir görünüm kazandırıyor.

Getty Images

9

Yaşlanma Karşıtı Gece Kremi, 435 TL ORIGINS origins.com.tr

Anogeissus Bark özü ve ahududu kökü içeren bu krem, hücre yenilenmesini destekleyerek ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltıyor. Aynı zamanda sodyum hiyalurant, pembe gül, mandalina ve yıldız anason içeren bu krem, cildinizi derinlemesine nemlendirerek daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. 

Getty Images

10

Akıllı Onarım Gece Nemlendirici Krem, 489 TL CLINIQUE clinique.com.tr

Gece boyunca cildin dinlenmesini destekleyen bu krem, ‘akıllı’ teknolojisiyle cildin canlanmasına yardımcı oluyor. Brezilya’da yetişen Murumuru palmiye ağaçlarından elde edilen özleri içeren bu krem cildinizi nemlendirirken aynı zamanda onarıyor. 

Getty Images

Bir Cevap Yazın