Ana Sayfa Genel Turgutlu’da mahalleli ile Suriyeliler arasında gerginlik: 2 yaralı

Turgutlu’da mahalleli ile Suriyeliler arasında gerginlik: 2 yaralı

122
0

Manisa’nın Turgutlu kazasında yöre halkı ile Suriyeliler arasında çıkan bıçak, taş ve sopaların da kullanıldığı hengamede 2 Türk vatandaşı yaralandı. Polis, biber gazı sıkıp, havaya ateş ederek gerginliğin daha ziyade büyümesini önledi. Suriyeli aile geniş güvenlik tedbirleri altında sığındıkları hanelerinden çıkartılıp, daha inançlı bir yana götürülürken, öfkeli kalabalık hadise tarafına gelen CHP’li Turgutlu Belediye Lideri Yavuz Akın ile görüştükten sonra ikna olup, dağıldı.

Argümana nazaran, İstasyonaltı Mahallesi, İstekli Sokak’ta oturan Suriyeli bir aile, bugün saat 13.30 sıralarında, sokakta oyun oynayan evlatlardan rahatsız olup, azarladı. Yavruların durumu anlattığı yakınları ile Suriyeli aile arasında tartışma çıktı. Tartışma, etraftaki öbür şahısların de katılmasıyla büyüyüp, arbedeye dönüştü. Hengamede, sırtından bıçaklanan Erdal Çelik ile taş yahut sopa üzere sert bir cisimle başına vurulan Fırat Çiftçi, yaralandı. Etraftakilerin ihbarı üzerine ortama çok sayıda polis, jandarma ve sıhhat ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, gerginliği biber gazı sıkıp, havaya ateş ederek önlemeye çalıştı. Polis, Suriyeli ailenin yaşadığı konutun önünde toplanan kalabalığı uzaklaştırdı. Akabinde da geniş güvenlik tedbiri alınıp, Suriyeli ailenin 5 ferdi, sığındıkları meskenlerinden çıkartılarak, daha inançlı bir mekana götürüldü. Vakada yaralanan 2 kişi ise Turgutlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Tedaviye alınan yaralıların sıhhat durumlarının âlâ olduğu bildirildi.

CHP’li Turgutlu Belediye Lideri Yavuz Akın da vukuat konumuna gelerek malumat aldı. Mahalle sakinlerinin Suriyelilerin huzuru bozduğunu belirtip, kendilerini burada istemediklerini belirtmeleri üzerine Yönetici Yavuz, sorunun tahlili için Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan ile bir araya gelip, mevzuyu Manisa Valisi Ahmet Deniz’e ileteceklerini söyledi. Öfkeli kalabalık Belediye Lideri Akın ile görüştükten sonra ikna olup, dağıldı.

Bir Cevap Yazın